| Arbeitshöhe | 50.72 m |
|---|---|
| Arbeitskorbgröße | 2.42-3.82x0.97 m |
| Arbeitskorblast | 600 kg |
| Bauhöhe | 3.84 m |
| Hubhöhe | 48.72 m |
| Reichweite | 33 m |
| Schwenkbereich | 500° |
| Zulässiges Gesamtgewicht | 26 t |
| Komm Nr. | 30174 |
| Modell | T 510 HF 3A |
| Kategorie | LKW-Arbeitsbühnen |
| Baujahr | 2017 |
| Preis | Auf Anfrage |
| Verfügbarkeit | 05.03.2026 |
| Land | DE |
| Standort | Gescher |
| Seitl. Reichweite (m) | 33 m |
| Erstzulassung | 09.05.2017 |
| Km-Stand (km) | 374937 km |
| Leistung (kW) | 309 kW |
| TÜV neu | Ja |
| UVV neu | Ja |
| Fahrzeughersteller | Volvo |
| Fahrzeug-Ident.-Nr. | YV2XTY0C1HB808359 |
Would you like to find out more about our aerial work platforms?
Simply fill out the contact form – our team will be happy to advise you personally, put together a non-binding offer or organize a demonstration directly at your site. Together we will find the right work platform for your application.