RUTHMANN STEIGER® T 330 XS
Extra kurze Bauweise XS
| Arbeitshöhe | 33 m |
|---|---|
| Arbeitskorbgröße | 1.70 x 0.86 m |
| Arbeitskorblast | 350 kg |
| Bauhöhe | 3.6 m |
| Baulänge | 8.43 m |
| Drehwinkel des RÜSSEL®´s | 185° |
| Führerschein | C1 | C1E |
| Radstand Trägerfahrzeug | 3900 mm |
| Reichweite | 21.75 m |
| Schwenkbereich | 500° |
| Zulässige Aufstellneigung | 5° |
| Zulässiges Gesamtgewicht | 7.49 t |
Grundrahmen und Stützensteuerung
Neues Trägerprofilsystem
Optimierte Turmeinheit
Erhöhte Korblast
Would you like to find out more about our aerial work platforms?
Simply fill out the contact form – our team will be happy to advise you personally, put together a non-binding offer or organize a demonstration directly at your site. Together we will find the right work platform for your application.