| Arbeitshöhe | 14.4 m |
|---|---|
| Arbeitskorblast | 230 kg |
| Führerschein | B |
| Reichweite | 8.5 m |
| Schwenkbereich | 420° |
| Zulässiges Gesamtgewicht | 3.49 t |
| Ladezeit | 8 h |
| Arbeitszyklen | 20 |
Would you like to find out more about our aerial work platforms?
Simply fill out the contact form – our team will be happy to advise you personally, put together a non-binding offer or organize a demonstration directly at your site. Together we will find the right work platform for your application.